Witaj w Wrzesińskie Forum Oświatowe
  Zarejestruj się ! Strona główna    Tematy    Wyślij artykuł    Pliki    Forum    Galeria    Publikacje  
Jak to zrobić ?

Kto jest on-line
Teraz online:

 Gości: 10
 Użytkowników: 0


Login
Pseudonim

Hasło

Security Code:
Security Code
Wpisz Security Code


Nie masz jeszcze konta?
Możesz je założyć.
Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał wiele przywilejów.

Menu

Strona główna

Wyślij artykuł
Tematy
Publikacje nauczycieli
Konkursy matematyczne
Archiwum artykułów
Szukaj

Nasza Galeria
Forum dyskusyjne
Ciekawe linki
Pliki do pobrania
Krzyżówki

Twoje konto
Prywatna poczta
Napisz do nas


Publikacje
· Awans zawodowy
· Biologia
· Chemia
· Edukacja czytelnicza
· Edukacja europejska
· Edukacja regionalna
· Fizyka
· GeoGebra
· Geografia
· Historia
· Informatyka
· Język angielski
· Język niemiecki
· Język polski
· Kształcenie zintegrowane
· Lekcja wychowawcza
· Matematyka
· Przedmioty zawodowe
· Przyroda
· Psychologia
· Religia
· Scenariusze uroczystości
· Sztuka
· Technika
· Wychowanie fizyczne
· Wychowanie przedszkolne

Nowe pliki
· 2009 finał cz.2 
· 2009 finał cz.1 
· 2008 finał 2 
· 2008 finał 1 
· 2008 etap rejonowy cz.2 

Nowe linki
· Orzecznictwo w Sprawach Oświatowych 
· Zespół Szkół Nowy Folwark 
· Wychowanie 
· Polonica - kursy języka polskiego jako obcego dla dzieci 
· Portal Edukacyjny Przyrodnik 

Archiwum
20-02-2013
· Nowe publikacje
09-12-2012
· Matematyczno-fizyczne podróże
· Zielona Szkoła z matematyką
03-11-2012
· Nowe publikacje
27-10-2012
· Nowe publikacje
20-09-2012
· Nowe publikacje
27-08-2012
· XII Podsumowanie Konkursów Matematycznych
21-06-2012
· Nowe publikacje
13-06-2012
· Kabecjanie dają radę - projekt realizowany w SSP1 we Wrześni
26-05-2012
· Nowe publikacje
05-03-2012
· Nowe publikacje
15-10-2011
· COMENIUS w Gimnazjum Nr 1
11-07-2011
· Nowe publikacje
14-06-2011
· Gimnazjum nr 1 Szkołą Odkrywców Talentów
05-06-2011
· XI Podsumowanie Konkursów Matematycznych w powiecie wrzesińskim
16-05-2011
· Nowe publikacje
21-03-2011
· Witaj wiosno!
25-02-2011
· Nowe publikacje
10-10-2010
· XIX Szkolny Rajd Patrona SSP1 we Wrześni
11-09-2010
· Podsumowanie Konkursów Matematycznych 2010

Starsze artykuły

Podsumowanie konkursów matematycznych 2009
Wysłany przez haniag dnia 31-05-2009 o godz. 23:09:15



Dnia 27 maja 2009r. we Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie konkursów matematycznych w naszym powiecie.  Uroczystość była wyjątkowa, gdyż gościliśmy we Wrześni laureatów Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur bez granic”  z województwa wielkopolskiego.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili: p. Paweł Guzik - wicestarosta wrzesiński, p. Barbara Drożdżyńska-Jerzyńska - prezes Wielkopolskiego Towarzystwa Matematycznego „Kangur”, p. Jolanta Gabryelczyk-Dolata - prezes Wielkopolskiego Towarzystwa Matematycznego „Kangur”,   p. Irena Hrycaj-Wołoszyn - prezes Fundacji Dzieci Wrzesińskich, p. Bogna Skoraszewska - wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu, p. Jarosław Malicki  - naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta i Gminy  Września, p. Mariola Zalepa - przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miejskiej we Wrześni, dyrektorzy szkół i  nauczyciele matematyki.

Jako pierwsi nagrody, którymi są wyjazdy zagraniczne, z rąk prezesów WTM odebrali laureaci konkursu Kangur:

  • Adrian Kellner (SP nr 59 Poznań)
  • Maria Kucza (POSM I st. nr 1 Poznań)
  • Jakub Kubiak (SP nr 19 Poznań)
  • Antoni Weniant (SP nr 70 Poznań)
  • Agata Sito (SP Mikstat)
  • Marcin Skupin (SP nr 9 Leszno)
  • Kamil Bystrzycki (SSP nr 1 Poznań)
  • Martyna Wieczorek  (SP nr 74 Poznań)
  • Wojciech Chojnacki  (SP Koziegłowy)
  • Michał Wójcik (Publiczne Gimnazjum Katolickie Poznań)
  • Grzegorz Adamski (ZS nr 1 Szamotuły)
  • Grzegorz Łukaszczuk (Gimnazjum nr 1 Leszno)
  • Tomasz Fengier (Zespół szkół Publicznych nr 3 Pleszew)
  • Jakub Grzegorek  (Społeczne Gimnazjum nr 2 Poznań
  • Miłosz Meller (Gimnazjum Dwujęzyczne Polsko-Francuskie Poznań)

Na wycieczkę na Tropikalną Wyspę pod Berlinem wyjadą również Marcin Zdziabek z Gimnazjum w Nekli oraz  Jakub Kozłowski z Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni, którzy uzyskali najlepsze wyniki w konkursie Kangur w naszym powiecie.

Pozostali uczestnicy konkursu Kangur, którzy uzyskali bardzo dobry wynik lub wyróżnienie, otrzymali nagrody książkowe.

W kategorii Kangurek:

  • Wiktor Mecler (SSP nr 6 Września)
  • Marcel Manterys (SP Otoczna)
  • Daniel Urbanowicz (SP Otoczna)
  • Dominika Maraszkiewicz (SSP nr 1 Września)
  • Jakub Nowaczyk (SP Grabowo Królewskie)
  • Jakub Eleganczyk (SP Nekla)
  • Dawid Wojdyga (SSP nr 6 Września)
  • Wiktor Fogt  (SP Kaczanowo)
  • Aleksandra Wiśniewska (SP Nekla)
  • Jagoda Jóźwiak (SP Zasutowo)

w kategorii Maluch 1:

  • Bartłomiej Dyrka (SSP nr 1 Września)
  • Filip Kwiatek (SSP nr 1 Września)
  • Nikodem Kluczyński (SSP nr 1 Września)
  • Maria Stefaniak (SP Miłosław)
  • Iga Staszak  (SSP nr 2 Września)

w kategorii Maluch 2:

  • Konrad Kubacki (SP Pyzdry)
  • Eryk Kosmala (SP Kaczanowo)
  • Adam Marciniak (SSP nr 6 Września)
  • Maja Dopierała (SP Nekla)
  • Fryderyk Kowacki (SSP nr 1 Września)
  • Adrian Śmigaszewski (SSP nr 1 Września)
  • Marianna Czaja (SSP nr 1 Września)
  • Eryk Trawiński - (SP Miłosław)

w kategorii Beniamin 1:

  • Marcelina Gorzelana (SP Miłosław)
  • Piotr Szymczak (SP Nekla)
  • Patryk Perkiewicz (SP Otoczna)
  • Szymon Owsianny (SP Nekla)
  • Bartosz Damrath (SP Nekla)
  • Krzysztof Pruchniewicz  (SP Miłosław)
  • Aleksandra Mosińska (SP Kaczanowo)
  • Wojciech Młyńczak (SP Kaczanowo)
  • Wojciech Przybylski (SP Miłosław)

w kategorii Beniamin 2:

  • Szymon Domżalski (SP Kaczanowo)
  • Arkadiusz Maciejewski (SP Miłosław)
  • Krzysztof Sokołowski (SP Miłosław)
  • Artur Grabarek (SP Otoczna)
  • Dawid Cala (SP Nekla)

w kategorii Kadet 1:

  • Wojciech Dyrka (Gimnazjum nr 1 Września)
  • Łukasz Nowicki (Gimnazjum nr 2 Września)
  • Marcin Sendecki (Gimnazjum Zasutowo)
  • Maja Szambelańczyk (Gimnazjum Zasutowo)
  • Dominik Czeladziński (Gimnazjum nr 2 Września)

w kategorii Kadet 2:

  • Marcin Zdziabek (Gimnazjum Nekla)
  • Michał Nowak (Gimnazjum nr 2 Września)
  • Dariusz Kierzek (Gimnazjum Nowy Folwark)
  • Mateusz Oziemkowski (Gimnazjum nr 2 Września)
  • Karina Skowrońska (Gimnazjum Kołaczkowo)

w kategorii Junior 1:

  • Mateusz Skiba (Gimnazjum nr 1 Września),
  • Adam Sulkowski (Gimnazjum nr 1 Września)
  • Piotr Nowakowski (Gimnazjum Kołaczkowo)

w kategorii Junior 2:

  • Jakub Kozłowski (LO)
  • Emil Kędziora (LO)
  • Mateusz Kuczka (LO)

w kategorii Student 1:

  • Jarosław Samelak (LO)

w kategorii Student 2:

  • Mateusz Karciarz (LO)
  • Jakub Knast (ZSP)

Za popularyzację kultury matematycznej wśród społeczności uczniowskiej powiatu wrzesińskiego odznakę Złotego Kangura prezes WTM wręczyła wicestaroście powiatu wrzesińskiego panu Pawłowi Guzikowi oraz naczelnikowi Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta i Gminy we Wrześni p. Jarosławowi Malickiemu. Za długoletnią współpracę i upowszechnianie idei konkursu Kangur w powiecie wrzesińskim odznakę Złotego Kangura otrzymały również: p. Grażyna Jakubowska (Gimnazjum nr 1 we Wrześni), p. Dorota Nawrocka (ZSTiO) i p. Halina Stankiewicz (ZSTiO).

Na uroczystości nagrodzeni zostali również tegoroczni finaliści Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjum: Adam Sulkowski z Gimnazjum nr 1 we Wrześni  oraz Mikołaj Dopierała z Gimnazjum w Nekli, który otrzymał również nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie Pitagorejczycy.

Kolejnymi nagrodzonymi byli uczniowie naszego powiatu, którzy uzyskali najlepsze wyniki w Wielkopolskim Konkursie Matematycznym SUPERMATEMATYK. Byli to:

W kategorii szkół technicznych:

  • Adrian Gałdecki (ZSP)
  • Piotr Wojtyś (ZSP)

W kategorii liceów ogólnokształcących:

  • Jakub Kozłowski (LO)
  • Jarosław Samelak (LO)

Nagrody otrzymali również laureaci Powiatowego Konkursu Matematycznego Szkół Podstawowych:

  • Szymon Domżalski - SP Kaczanowo
  • Hubert Zdunek - SSP 2  Września
    Bartosz Orzechowski - SP Czeszewo
  • Nikodem Dudkowiak - SSP nr 1 Września
  • Mateusz Wojtyński - SP Pyzdry

oraz laureaci Powiatowego Konkursu Matematycznego Szkół Gimnazjalnych:

  • Adam Sulkowski - Gimnazjum nr 1 Września
  • Mikołaj Dopierała - Gimnazjum  Nekla
  • Sonia Rakowiecka - Gimnazjum nr 2 Września
  • Marta Moch - Gimnazjum Zasutowo
    Julia Kurzawska  - Gimnazjum nr 1 Września

Doceniono także najlepszych w Powiatowej Lidze Mistrzów Matematyki. Byli to:

W kategorii klas I:

  • Jakub Kozłowski (LO)
  • Hanna Nowak (LO)
  • Nina Wojewodzic (LO)
  • Andreas Struś (ZSTiO)

W kategorii klas II (poziom podstawowy):

  • Iwona Baum (ZSP)
  • Adrian Gałdecki (ZSP)
  • Kamil Wiśniewski (ZSP)
  • Adam Matuszewski (ZSP)

W kategorii klas II i III (poziom rozszerzony):

  • Mariusz Harendarz (ZSP)
  • Lidia Bachorz (LO)
  • Maciej Baczyński (ZSP)
  • Łukasz Ciepliński (ZSP)

Kolejnymi wyróżnionymi byli laureaci Gminnego Konkursu Matematycznego Mistrz Rachunków :

  • Wojciech Młyńczak - SP Kaczanowo
  • Jakub Pluciński - SP Chocicza)
  • Hubert Zdunek - SSP nr 2 Września

Tegoroczną uroczystość poprowadzili uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących -  Anna Adamczyk i Kamil Szarzyński. W części artystycznej wystąpili uczniowie SP w Grabowie Królewskim: Patrycja Kaniewska, Monika Pawlak, Eryk Jakubowski, Hubert Regulski, Eryk til, Dominik Regulski, Mariusz Bącler, Damian Koralewski, Robert Fajkowski, Mateusz Stasiak, Szymon Manuszak, Patryk Jakubowski, Olga Konieczna, Malwina Bilska, Sandra Dankowska, uczniowie ZSTiO: Joanna Dobrucka, Adam Maj, Ilona Dzierżyńska, Dominik Jańczak, Anastazja Klocek, Radosław Kupiński oraz uczennica Gimnazjum nr 1 we Wrześni - Agnieszka Pietrzak.

Za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu uroczystości dziękujemy: Staroście Powiatu Wrzesińskiego - panu Dionizemu Jaśniewiczowi, Burmistrzowi Miasta i Gminy Września - panu Tomaszowi Kałużnemu, Burmistrzowi Gminy i Miasta Pyzdry - panu Krzysztofowi Strużyńskiemu, Burmistrzowi Miasta i Gminy Nekla - panu Romanowi Grychowskiemu, Burmistrzowi Miasta i Gminy Miłosław - panu Zbigniewowi Skikiewiczowi, Wójtowi Gminy Kołaczkowo - panu Wojciechowi Majchrzakowi, Prezes Fundacji Dzieci Wrzesińskich - pani Irenie Hrycaj-Wołoszyn, prezesom WTM Kangur - pani Barbarze Drożdżyńskiej-Jerzyńskiej i pani Jolancie Gabryelczyk-Dolacie , dyrektorowi Wrzesińskiego Ośrodka Kultury - panu Sebastianowi Mazurkiewiczowi, właścicielowi Firmy Cukierniczej „Kuczora”, właścicielom kwiaciarni „Kaprys”, właścicielom hurtowni „Juta” oraz właścicielom firmy „Typograf”.  

Organizatorami uroczystości byli: Wiesława Sekura (SP Grabowo Królewskie), Joanna Wawrzon (SP Grabowo Królewskie), Dorota Nawrocka (ZSTiO), Halina Stankiewicz (ZSTiO), Elżbieta Kokocińska (ZSTiO), Dorota Rogozińska (ZSTiO), Paweł Kapelak (ZSTiO), Halina Kotyk (Gimnazjum nr 1), Grażyna Jakubowska (Gimnazjum nr 1) i Hanna Lisiak - Góźdź (Gimnazjum nr 1).

Zdjęcia z podsumowania wykonane przez p. Janusza Rogowskiego oraz p. Pawła Kapelaka do obejrzenia w naszej galerii.

[ Strona gotowa do druku  Wyślij ten artykuł do znajomych  Otwórz w formacie PDF ]

 
Przepraszamy, komentarze dla tego artykułu są niedostępne.
 


Nie ponosimy odpowiedzialności za treść ukazujących się na portalu publikacji.
Odpowiedzialność za treść artykułów, publikacji i komentarzy (w tym za naruszenie praw autorskich) ponoszą ich autorzy.

Administratorami serwisu są Hanna i Sławomir Góźdź.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL.
PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.38 sekund