Witaj w Wrzesińskie Forum Oświatowe
  Zarejestruj się ! Strona główna    Tematy    Wyślij artykuł    Pliki    Forum    Galeria    Publikacje  
Jak to zrobić ?

Kto jest on-line
Teraz online:

 Gości: 4
 Użytkowników: 0


Login
Pseudonim

Hasło

Security Code:
Security Code
Wpisz Security Code


Nie masz jeszcze konta?
Możesz je założyć.
Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał wiele przywilejów.

Menu

Strona główna

Wyślij artykuł
Tematy
Publikacje nauczycieli
Konkursy matematyczne
Archiwum artykułów
Szukaj

Nasza Galeria
Forum dyskusyjne
Ciekawe linki
Pliki do pobrania
Krzyżówki

Twoje konto
Prywatna poczta
Napisz do nas


Publikacje
· Awans zawodowy
· Biologia
· Chemia
· Edukacja czytelnicza
· Edukacja europejska
· Edukacja regionalna
· Fizyka
· GeoGebra
· Geografia
· Historia
· Informatyka
· Język angielski
· Język niemiecki
· Język polski
· Kształcenie zintegrowane
· Lekcja wychowawcza
· Matematyka
· Przedmioty zawodowe
· Przyroda
· Psychologia
· Religia
· Scenariusze uroczystości
· Sztuka
· Technika
· Wychowanie fizyczne
· Wychowanie przedszkolne

Nowe pliki
· 2009 finał cz.2 
· 2009 finał cz.1 
· 2008 finał 2 
· 2008 finał 1 
· 2008 etap rejonowy cz.2 

Nowe linki
· Orzecznictwo w Sprawach Oświatowych 
· Zespół Szkół Nowy Folwark 
· Wychowanie 
· Polonica - kursy języka polskiego jako obcego dla dzieci 
· Portal Edukacyjny Przyrodnik 

Archiwum
20-02-2013
· Nowe publikacje
09-12-2012
· Matematyczno-fizyczne podróże
· Zielona Szkoła z matematyką
03-11-2012
· Nowe publikacje
27-10-2012
· Nowe publikacje
20-09-2012
· Nowe publikacje
27-08-2012
· XII Podsumowanie Konkursów Matematycznych
21-06-2012
· Nowe publikacje
13-06-2012
· Kabecjanie dają radę - projekt realizowany w SSP1 we Wrześni
26-05-2012
· Nowe publikacje
05-03-2012
· Nowe publikacje
15-10-2011
· COMENIUS w Gimnazjum Nr 1
11-07-2011
· Nowe publikacje
14-06-2011
· Gimnazjum nr 1 Szkołą Odkrywców Talentów
05-06-2011
· XI Podsumowanie Konkursów Matematycznych w powiecie wrzesińskim
16-05-2011
· Nowe publikacje
21-03-2011
· Witaj wiosno!
25-02-2011
· Nowe publikacje
10-10-2010
· XIX Szkolny Rajd Patrona SSP1 we Wrześni
11-09-2010
· Podsumowanie Konkursów Matematycznych 2010

Starsze artykuły

XII Podsumowanie Konkursów Matematycznych
Wysłany przez slawekg dnia 27-08-2012 o godz. 23:19:42



Dnia 14.06.2012 r. w Liceum Ogólnokształcącym we Wrześni odbyło się XII Podsumowanie Konkursów Matematycznych w powiecie wrzesińskim. 

Uroczystość swoją obecnością uświetnili: p. Jolanta Gabryelczyk - Dolata - przedstawiciel Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu, p. Barbara Drożdżyńska -Jerzyńska - prezes Wielkopolskiego Towarzystwa Matematycznego "Kangur", p. Waldemar Grześkowiak - zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Września,  p. Wojciech Majchrzak – wójt  Gminy Kołaczkowo, dyrektorzy szkół i  nauczyciele matematyki.
 
Oczywiście bohaterami uroczystości byli miłośnicy matematyki, o której mówi się, że jest królową nauk, laureaci tegorocznych konkursów.
 
Jako pierwsi nagrody odebrali uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w powiecie w konkursie Kangur.
 
W kategorii Żaczek:
  • Martyna Sereda (SSP nr 2 Września)
  • Andrzej Rewers (SSP nr 1 Września)
  • Zuzanna Klamerek (SSP nr 6 Września)
  • Natalia Urbanowicz (SP w Otocznej)
  • Kacper Pawlak (SP w Miłosławiu)
  • Jakub Pawlaczyk (SP w Miłosławiu)
w kategorii Maluch 1:
  • Olaf Rosiński (SP w Nekli)
  • Mikołaj Sieradzki (SP w Bieganowie)
  • Klaudiusz Szklarkowski (SP w Bieganowie)
  • Patrycja Pirucka (SP w Nowym Folwarku)

w kategorii Maluch 2:

  • Konrad Mikołajczak (SSP nr 1 Września)
  • Michał Zajda (SSP nr 2 Września)
  • Michał Sawa (SP w Kaczanowie)
  • Stanisław Krzymkowski (SSP nr 2 Września)
  • Mateusz Mikołajczak (SSP nr 2 Września)
  • Weronika Bukowiecka (SSP nr 2 Września) 
  • Julia Biskup (SP w Otocznej)
w kategorii Beniamin 1:
  • Daniel Urbanowicz (ZS w Otocznej)
  • Aleksandra Wiśniewska (SP w Nekli)
  • Damian Dembczyński (SP w Kołaczkowie)
  • Szymon Stanisławski (SP w Czeszewie)
  • Jakub Ostach (SSP nr 6 Września)
  • Wiktor Mecler (SSP nr 6 Września)
w kategorii Beniamin 2:
  • Klaudia Mikołajczak (SP w Chwalibogowie)
  • Bartosz Adamski (SSP nr 6 Września)
  • Zuzanna Kurzawska (SSP nr 1 Września)
  • Konrad Koralewski (SP w Chwalibogowie)
w kategorii Kadet 1:
  • Adam Marciniak (Gimnazjum nr 2 we Wrześni)
  • Rafał Budziński (Gimnazjum w Pyzdrach)
  • Wiktoria Walkowiak (Gimnazjum w Kołaczkowie) 
  • Magdalena Stachowiak (Gimnazjum w Nekli)
  • Konrad Kubacki (Gimnazjum w Pyzdrach)
  • Maja Dopierała (Gimnazjum w Nekli)
w kategorii Kadet 2:
  • Wojciech Młyńczak (Gimnazjum nr 2 we Wrześni)
  • Wojciech Przybylski (Gimnazjum w Miłosławiu)
  • Piotr Szymczak (Gimnazjum w  Nekli)
  • Maciej Babraj (Gimnazjum w  Nekli)
  • Bartosz Damrath (Gimnazjum w  Nekli)
  • Monika Kwapich (Gimnazjum w Kołaczkowie)
  • Patryk Perkiewicz (Gimnazjum w Otocznej)
w kategorii Junior 1:
  • Magdalena Hursowicz (Gimnazjum w Kołaczkowie)
  • Hubert Zdunek (Gimnazjum nr 2 we Wrześni)
  • Arkadiusz Maciejewski (Gimnazjum w Miłosławiu)
  • Damian Baranowski (Gimnazjum nr 1 we Września)
  • Aleksandra Jaroni (Gimnazjum w Orzechowie)
w kategorii Junior 2:
  • Ewelina Nawrocik (LO im. H. Sienkiewicza Września)
  • Gracjan Kurpik (LO im. H. Sienkiewicza Września)
  • Aleksandra Przybylska (LO im. H. Sienkiewicza Września)
  • Wojciech Dyrka (LO im. H. Sienkiewicza Września)
  • Karolina Mularczyk (LO im. H. Sienkiewicza Września)
  • Łukasz Styczyński (LO im. H. Sienkiewicza Września) 
w kategorii Student 1:
  • Paweł Miłończyk (ZSP Września)
  • Julia Kurzawska  (LO im. H. Sienkiewicza Września)
  • Dariusz Grala (ZSTiO we Wrześni)
w kategorii Student 2:
  • Magdalena Jatczak (LO im. H. Sienkiewicza Września)
  • Maciej Przybyła (ZSP Września)
  • Monika Białas (ZSP Września)
Następnie wręczono nagrody uczniom szkół podstawowych, którzy zostali laureatami lub finalistami następujących konkursów:
 
Wojewódzki Konkurs Matematyczny:
  • Konrad Koralewski (SP w Chwalibogowie) - finalista
  • Klaudia Mikołajczak  (SP w Chwalibogowie) - finalistka
  • Bartłomiej Dyrka (SSP nr 1 we Wrześni) - finalista
  • Maria Stefaniak (SP w MIłosławiu) - finalistka
  • Bartosz Adamski (SSP nr 6 we Wrześni) - finalista
  • Natalia Trocha (SP w Miłosławiu) - finalistka
  • Adrianna Kaczmarek (SSP nr 2 we Wrześni) - finalistka
Powiatowy Konkurs Matematyczny:
  • Daniel Urbanowicz (SP w Otocznej) – I miejsce
  • Adrianna Szczecińska (SSP nr 1 we Wrześni) – II miejsce
    Wiktor Mecler (SSP nr 6 we Wrześni) – II miejsce
  • Paulina Samelak (SSP nr 2 we Wrześni) - III miejsce
    Monika Szczygieł (SP w Nekli) - III miejsce
    Martna Mirkiewicz (SP w Czeszewie0 - III miejsce
Mistrz Rachunków:
  • Konrad Koralewski (SSP w Chwalibogowie)
  • Natalia Michalska (SSP nr 2 we Wrześni)
  • Adrianna Szczecińska (SSP nr 1 we Wrześni) 
Nagrodzeni zostali również laureaci lub finaliści następujących konkursów dla uczniów gimnazjów:
 
 
XII Wojewódzki Konkurs Matematyczny
  • Maciej Wojtyński (Gimnazjum w Pyzdrach) - laureat
  • Szymon Domżalski (Gimnazjum nr 2 we Wrześni) - finalista
  • Wojciech Młyńczak (Gimnazjum nr 2 we Wrześni) - finalista
XII Powiatowy Konkurs Matematyczny
  • Wojciech Młyńczak (Gimnazjum nr 2 we Wrześni) - I miejsce
  • Szymon Domżalski (Gimnazjum nr 2 we Wrześni) - II miejsce
  • Anna Nawrocka (Gimnazjum w Marzeninie) - III miejsce
    Marcelina Gorzelana (Gimnazjum w Miłosławiu) - III miejsce
Kolejnymi nagrodzonymi byli uczniowie szkół średnich, którzy uzyskali najlepsze wyniki w Wielkopolskim Konkursie Matematycznym Supermatematyk. Byli to:
 
Kategoria: licea ogólnokształcące
  • Aleksandra Przybylska (LO im. H. Sienkiewicza)
  • Klaudia Mularczyk (LO im. H. Sienkiewicza)

Kategoria: szkoły techniczne

  • Łukasz Nowicki (ZSP we Wrześni) 
  • Łukasz Styczyński (ZSP we Wrześni)
  • Małgorzata Janicka (ZSP we Wrześni)
  • Patrycja Krych (ZSP we Wrześni)
  • Tomasz Kubasik (ZSTiO we Wrześni)
Kategoria: szkoły zawodowe
  • Paweł Cześniak (ZSP we Wrześni)
  • Paulina Rogalińska (ZSZ nr 2 we Wrześni)

Doceniono także najlepszych w konkursie podsumowującym projekt Supermaturzysta Powiatu Wrzesińskiego 2012. Konkurs ten odbył się 16 maja 2012 w ZSP. Wzięło w nim udział prawie 200 uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

W kategorii klas I:
  • Gracjan Kurpik (LO im. H. Sienkiewicza)
  • Dominika Wojciechowska  (LO im. H. Sienkiewicza)
  • Łukasz Nowicki (ZSP)
W kategorii klas II - poziom podstawowy
  • Mateusz Radny (ZSP)
  • Patrycja Krych (ZSP)
  • Michał Wojciechowski (ZSP)
  • Paweł Miłończyk (ZSP)
W kategorii klas II i III (poziom rozszerzony):
  • Małgorzata Janicka (ZSP)
  • Łukasz Balicki (ZSP)
  • Tomasz Gwoździk (ZSP)

W kategorii klasy I gimnazjum:

  • Maja Dopierała (Gimnazjum w Nekli)
  • Magdalena Stachowiak (Gimnazjum w Nekli)
  • Angelika Mikołajczyk (Gimnazjum nr 1 we Wrześni)
  • Bartosz Maćkowiak (Gimnazjum nr 1 we Wrześni)
  • Fryderyk Kowacki (Gimnazjum nr 1 we Wrześni)
  • Tomasz Kowalczyk (Gimnazjum nr 1 we Wrześni)
  • Krzysztof Jaensch (Gimnazjum nr 1 we Wrześni)
  • Bartosz Tomaszewski (Gimnazjum nr 1 we Wrześni)

W kategorii klasy II gimnazjum:

  • Piotr Szymczak (Gimnazjum w Nekli)
  • Maciej Babraj (Gimnazjum w Nekli)
  • Szymon Owsianny (Gimnazjum w Nekli)
  • Wojciech Młyńczak (Gimnazjum nr 2 we Wrześni)
  • Bartosz Damrath (Gimnazjum w Nekli)
  • Jagienka Szulc (Gimnazjum nr 1 we Wrześni)

W kategorii klasy III gimnazjum:

  • Joanna Buszka (Gimnazjum w Nekli)
  • Artur Grabarek (Gimnazjum w Otocznej
  • Aleksandra Rypniewska (Gimnazjum w Nekli)
  • Bartosz Rozenkop (Gimnazjum w Pyzdrach)
  • Andrzej Kruszyński (Gimnazjum w Pyzdrach

Tegoroczną uroczystość prowadzili uczniowie Liceum Ogólnokształcacego we Wrześni: Oliwia Kamińska i Przemysław Telega. W części artystycznej wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaczanowie przygotowani pod kierunkiem p. Agnieszki Kozielskiej i Izabeli Głowackiej oraz Zespół TAKT z Wrzesińskiego Ośrodka Kultury.

Za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu uroczystości dziękujemy: Staroście Powiatu Wrzesińskiego - panu Dionizemu Jaśniewiczowi, Burmistrzowi Miasta i Gminy Września - panu Tomaszowi Kałużnemu, Burmistrzowi Gminy i Miasta Pyzdry - panu Krzysztofowi Strużyńskiemu, Burmistrzowi Miasta i Gminy Nekla - panu Karolowi Balickiemu, Burmistrzowi Miasta i Gminy Miłosław - panu Zbigniewowi Skikiewiczowi, Wójtowi Gminy Kołaczkowo - panu Wojciechowi Majchrzakowi oraz pani  Aleksandrze Rogowskiej i panu Przemysławowi Kuczora

Organizatorami uroczystości byli: Joanna Tabaczyńska (LO we Wrześni), Izabela Głowacka (SP Kaczanowo), Halina Kotyk (Gimnazjum nr 1), Grażyna Jakubowska (Gimnazjum nr 1) i Hanna Lisiak - Góźdź (Gimnazjum nr 1).
Zdjęcia w Galerii
 
[ Strona gotowa do druku  Wyślij ten artykuł do znajomych  Otwórz w formacie PDF ]

 
Przepraszamy, komentarze dla tego artykułu są niedostępne.
 


Nie ponosimy odpowiedzialności za treść ukazujących się na portalu publikacji.
Odpowiedzialność za treść artykułów, publikacji i komentarzy (w tym za naruszenie praw autorskich) ponoszą ich autorzy.

Administratorami serwisu są Hanna i Sławomir Góźdź.

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL.
PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.47 sekund