Finał Ogólnopolski konkursu
Data: 29-04-2008 o godz. 15:38:29
Temat: Konkursy


W dniach 26-27.04.2008r. w Warszawie odbył się ogólnopolski finał konkursu „Historia
i kultura Żydów polskich”. Konkurs odbywa się co dwa lata pod auspicjami Fundacji „SHALOM”, Żydowskiego Instytutu Historycznego oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Do Finału Ogólnopolskiego zakwalifikowało się 100 uczniów z całej Polski. Wśród finalistów znalazła się również uczennica II Liceum Ogólnokształcącego ZSTiO, Klaudia Bustamante – Smurawa. Jej praca pt: „Byli między nami ……ocalić od zapomnienia” uzyskała bardzo wysoką notę oceniającego gremium. Również egzamin ustny ( finał odbył się w gmachu Teatru Żydowskiego w Warszawie) zakończył się bardzo dobrym wynikiem, w efekcie czego Klaudia została jedną z laureatek konkursu.

Ogólnie nagrodzono 14 uczestników konkursu. Dziesięcioro otrzymało wyróżnienia i nagrody książkowe, a czworo znalazło się wśród laureatów. Jury, w składzie którego znaleźli się naukowcy Uniwersytetu Warszawskiego i Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie, przyznało trzy równorzędne pierwsze miejsca oraz miejsce czwarte i nagrodę specjalną dla licealistki z ulicy Kaliskiej. Nagrodę stanowi fundowany przez organizatorów miesięczny staż w Muzeum Historii Żydów Polskich, bogaty zestaw książek o tematyce judaistycznej, a także przyznany dla szkoły odtwarzacz DVD. Uroczysta gala zakończyła VIII Ogólnopolski Finał konkursu "Historia i kultura Żydów polskich”.

Wielkie gratulacje dla Klaudii oraz pana Michała Gajdy – nauczyciela historii w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, który przygotował uczennicę do konkursu.Artykuł pochodzi ze strony Wrzesińskie Forum Oświatowe
http://wfo.wrzesnia-info.com

Adres tego artykułu to:
http://wfo.wrzesnia-info.com/modules.php?name=News&file=article&sid=434