Podsumowanie Konkursów Matematycznych 2014
Data: 24-06-2014 o godz. 18:44:54
Temat: Konkursy


Dnia 11 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół w Nowym Folwarku odbyło się XIV Podsumowanie Konkursów Matematycznych w powiecie wrzesińskim.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili: p. Waldemar Grzegorek – wicestarosta wrzesiński,  p. Wojciech Majchrzak – wójt  Gminy Kołaczkowo, dyrektorzy szkół i  nauczyciele matematyki.
 
Oczywiście bohaterami uroczystości byli miłośnicy matematyki, o której mówi się, że jest królową nauk, laureaci tegorocznych konkursów.
 
Jako pierwsi nagrody odebrali uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w powiecie w konkursie Kangur.
 
W kategorii Żaczek:

  • Długosz Antoni (SSP  nr 1 we Wrześni)
  • Zbierski Hubert (SSP Nowym Folwarku)
  • Tyran Kamil (SSP  nr 2 we Wrześni)
  • Białowąs Maciej (SP  w Kołaczkowie)
  • Stępniewicz Mikołaj (SSP  nr 1 we Wrześni)
  • Hałas Jacek (SSP  w Nowym Folwarku)

W kategorii Maluch 1:

  • Szczepaniak Konrad (SSP w Nowym Folwarku)
  • Pietrzak Oliwia (SP  w Kołaczkowie)
  • Mendzelewski Michał (SP  w Nekli)
  • Wrzaskowski Mateusz (SP  w Pyzdrach)
  • Nowacki Dominik (SSP  nr 6 we Wrześni)

W kategorii Maluch 2:

  • Maścibroda Daniel (SSP  w Chwalibogowie)
  • Urbanowicz Natalia (SP  w Otocznej)
  • Rewers Andrzej (SSP  nr 1 we Wrześni)
  • Andrzejczak Michał (SSP  nr 1 we Wrześni)
  • Waliszka Filip (SP  w Nekli)

W kategorii Beniamin 1:

  • Andrzejewski Jan (SP  w Grabowie Królewskim)
  • Nowakowska Julia (SSP w Nowym Folwarku)
  • Maciejewski Jakub (SSP  nr 6 we Wrześni)
  • Dżendżera Adam (SSP w Nowym Folwarku)
  • Sobczak Nikola (SSP w Nowym Folwarku)
  • Bzowa Magdalena (SP w Czeszewie)

W kategorii Beniamin 2:

  • Zajda Michał (SSP  nr 2 we Wrześni)
  • Mikołajczak Konrad (SSP  nr 1 we Wrześni)
  • Kaczmarek Patryk (SSP  nr 6 we Wrześni)
  • Waliszka Anna (SP  w Nekli)
  • Biskup Julia (SSP  nr we Wrześni)

W kategorii Kadet 1:

  • Urbanowicz Daniel (Gim  w Otocznej)
  • Nowakowska Anna (Gim w Pyzdrach)
  • Dopierała Paweł (Gim nr 2 we Wrześni)
  • Zamiara Konrad (Gim w Grzybowie)
  • Dembczyński Damian (Gim w Kołaczkowie)

W kategorii Kadet 2:

  • Dyrka Bartłomiej (Gim nr 1 we Wrześni)
  • Szczecińska Adrianna (Gim nr 1 we Wrześni)
  • Czarnecki Dawid (Gim w Pyzdrach)
  • Gruszczyńska Anna (Gim w Nekli)

W kategorii Junior 1:

  • Kosmala Eryk (Gim nr 2  Wrześni)
  • Marciniak Adam (Gim nr 2  Wrześni)
  • Maćkowiak Bartosz (Gim nr 1 we Wrześni)
  • Przybylski Adam (Gim w Nowym Folwarku)
  • Orzechowska Roksana (Gim w Orzechowie)

W kategorii Junior 2:

  • Kowalski Wojciech (LO we Wrześni)

W kategorii Student 1:

  • Domżalski Szymon (ZSP  we Wrześni)
  • Sokołowski Krzysztof (ZSP  we Wrześni)
  • Cała Dawid (ZSP  we Wrześni)

W kategorii Student 2:

  • Nowicki Łukasz (ZSP we Wrześni)
  • Szymko Amadeusz (ZSP we Wrześni)

Następnie wręczono nagrody uczniom szkół podstawowych, którzy zostali laureatami lub finalistami następujących konkursów:

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

  • Zajda Michał - SSP nr 2 - finalista

Powiatowy Konkurs Matematyczny

  • I miejsce: Michał Zajda – SSP nr 2 Września
  • II miejsce: 
    Jędrzej Mikołajczyk – SSP nr 6 Września
    Anna Waliszka – SP Nekla
    Oskar Trawiński - SP Miłosław
    Aneta Trocha - SP Miłosław
    Kacper Leracz – SSP nr 1 Września

Nagrodzeni zostali również laureaci lub finaliści następujących konkursów dla uczniów gimnazjów:

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

  • Kosmala Eryk - Gim 2 Września - finalista
  • Marciniak Adam - Gim 2 Września – finalista

Powiatowy Konkurs Matematyczny

  • I miejsce: Maja Dopierała - Gim.  Nekla
  • II miejsce: Adam Marciniak - Gim nr 2 Września
  • III miejsce:
    Marianna Czaja - Gim nr 1 Września
    Bartosz Maćkowiak - Gim nr 1 Września
    Eryk Kosmala - Gim 2 Września

Kolejnymi nagrodzonymi byli uczniowie szkół średnich, którzy uzyskali najlepsze wyniki w Wielkopolskim Konkursie Matematycznym Supermatematyk. Byli to:

  • Adam Dutkiewicz – ZSP Września
  • Łukasz Nowicki - ZSP Września
  • Szymon Domżalski - ZSP Września
  • Łukasz Styczyński - ZSP Września
  • Michał Molenda - ZSP Września
  • Jakub Duczkowski - ZSP Września
  • Weronika Jasińska - ZSZ nr 2 Września
  • Kamila Przydryga - LO im. H.Sienkiewicza Września

Doceniono także uczniów, którzy najlepiej napisali test podsumowujący projekt Supermaturzysta Powiatu Wrzesińskiego 2014.

Szkoły podstawowe

  • Klasy V:
    Olaf Rosiński – SP Nekla
  • Klasy VI:
    Weronika Miara – SP Sokolniki
    Oskar Trawiński – SP Miłosław
    Kacper Gorzelany – SP Miłosław
    Dominik Szklarkowski – SP Sokolniki

Gimnazja

  • Klasy I:
    Agnieszka Meller – Gim Nr 2 Września
    Julia Szternel – Gim Pyzdry
  • Klasy II: Martyna Mirkiewicz – Gim Orzechowo
  • Klasy III: Joanna Kuczora -  Gim Nr 2 Września

Szkoły ponadgimnazjalne

Klasy 1, poziom podstawowy

  • I miejsce:
    Daria Pokorska  (LO Września)
    Wojciech Kowalski (LO Września)
    Kamila Przydryga (LO Września)
  • II miejsce:
    Michał Molenda – ZSP Września
    Piotr Kajdasz – LO Września
  • III miejsce:
    Jagienka Szulc – ZSTiO Września
    Wojciech Przybylski – LO Września

Klasy 2 i 3, poziom podstawowy

  • I miejsce:
    Szymon Domżalski – ZSP Września
  • II miejsce:
    Natalia Bączkiewicz – LO Września
  • III miejsce:
    Wiktoria Czajczyńska – ZSP Września
    Krzysztof Sokołowski – ZSP Września
     

Klasy 2 i 3, poziom rozszerzony

  • I miejsce:
    Łukasz Nowicki – ZSP Września
    II miejsce:
    Karolina Borys – LO Września
  • III miejsce: Adrian Walkowiak – LO Września

Nagrody otrzymała również drużyna z Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w składzie Natalia Bączkiewicz, Adrian Walkowiak i Damian Baranowski, która zajęła  I miejsce w konkursie Liga Matematyczna, którego organizatorem było Uniwersyteckie Centrum Edukacji Szkolnej działające przy Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Nagrodzona została również drużyna Zespołu Szkół Politechnicznych w składzie: Łukasz Nowicki, Szymon Domżalski i Łukasz Styczyński. która uplasowała się w tym konkursie na miejscu  III. W Lidze Matematycznej wzięły udział 24 drużyny z całej Wielkopolski. Innowacyjność  konkursu polegała na sposobie jego przeprowadzania. Drużyny odpowiadały na pytania na bieżąco w trakcie wideokonferencji.

W częsci artystycznej wystąpili uczniowie Zespołu Szkół w Nowym Folwarku oraz Gimnazjum nr 1 we Wrześni. Piosenki i scenki teatralne związne były z "królową" tej uroczystości czyli matematyką. Odbył się także pokaz matematycznej mody. Swoje umiejętności zaprezentowała również grupa taneczna.

Za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu uroczystości dziękujemy: Staroście Powiatu Wrzesińskiego - panu Dionizemu Jaśniewiczowi, Burmistrzowi Miasta i Gminy Września - panu Tomaszowi Kałużnemu, Burmistrzowi Gminy i Miasta Pyzdry - panu Krzysztofowi Strużyńskiemu, Burmistrzowi Miasta i Gminy Nekla - panu Karolowi Balickiemu, Wójtowi Gminy Kołaczkowo - panu Wojciechowi Majchrzakowi.

Organizatorami uroczystości był Zespół Szkół w Nowym Folwarku i Gimnazjum nr 1 we Wrześni.
Zdjęcia wykonane przez p. Jarosława Kwiatka w Galerii









Artykuł pochodzi ze strony Wrzesińskie Forum Oświatowe
http://wfo.wrzesnia-info.com

Adres tego artykułu to:
http://wfo.wrzesnia-info.com/modules.php?name=News&file=article&sid=525